پرش لینک ها
مشاوره تلفنی

لیبل دزدگیر ( تمام نکات مربوط به لیبل دزدگیر )

لیبل دزدگیر | انواع لیبل دزدگیر چیست؟

لیبل دزدگیر | از نظر شکل ظاهری چه نوع لیبل هایی وجود دارد ؟

کییفیت لیبل دزدگیر به چه عواملی بستگی دارد و چگونه اندازه گیری میشود؟

قیمت لیبل دزدگیر فروشگاهی

آیا لیبل دزدگیر مناسب همه کالا ها میباشد؟

لیبل دزدگیر و هارد تگ دزدگیر

لیبل دزدگیر و هارد تگ دزدگیر ها از لحاظ الکترونیکی دارای یک مدار LC می باشند که فرکانس طبیعی آن ها با فرکانس مرکزی آنتن یکسان می باشد. بنابراین تگ ها نیز از لحاظ فرکانس مانند آنتن ها دارای دسته بندی مشابه می باشند.

در بالا توضیحات کلی در خصوص نحوه عملکرد گیت دزدگیر آنتن ها و تگ فروشگاهی ها داده شده و در ادامه با توضیح در خصوص کیفیت و نحوه تاثیر آن در عملکرد تگ دزدگیر و آنتن دزدگیر لباس می پردازیم، ابتدا تگ دزدگیر و لیبل دزدگیر را بررسی نموده سپس به بررسی آنتن می پردازیم.

فرکانس طبیعی تگ با فرمول :    

محاسبه می شود که در آن f فرکانس بر حسب Hz ، L مقدار سلف بر حسبH µ و C مقدار خازن بر حسب µF می باشد. با توجه به اینکه آنتن ها در یک بازهF  (معمولا  حول فرکانس طبیعی) سوئیپ می کنند، لذا هر چه فرکانس تگ و لیبل تلرانس کمتری داشته و نزدیک فرکانس مرکزی باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت.
برای نزدیک بودن فرکانس تگ به فرکانس مرکزی لازم است سلف و خازن استفاده شده در تگ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در مرحله تولید کنترل کیفیت شده و مقادیر که از رنج خارج است از چرخه تولید خارج شود.
تفاوت تگ های دزدگیر با کیفیت بالا و تگ دزدگیر های با کیفیت پایین این است که بعضی از تگ های خریداری شده دارای تلرانس فرکانس بالا بوده لذا بعضی از تگ فروشگاهی ها عملکرد مناسبی ندارد در خصوص لیبل دزدگیر این بحث متوجه ضخامت دی الکتریک استفاده شده و تلرانس ضخامت در سطح ورق خام دارد و باعث تلرانس در فرکانس لیبل فروشگاهی می شود.

همچنین کیفیت مدار ساخته شده سلف بر روی ورق آلومینیوم تاثیر در مقدار سلف داشته و لذا کیفیت دستگاه های تولیدی در خط تولید بر روی مقدار سلف تاثیر خواهد داشت.
با توجه به این که تغییر در فرکانس بر روی لیبل های امنیتی اجتناب ناپذیر است لذا شرکت های تولیدی لیبل دزدگیر برای حل این موضوع روش های مختلفی را دارند.

 1. شرکت تعهدی نسبت به خرابی لیبل دزدگیر نداشته و به همان صورت به مشتری ارائه میدهد.
 2. لیبل های دزدگیر را بر روی خط تولید تست نموده و لیبل های خراب را با یک نقطه قرمز بر روی لیبل مشخص نموده و به تعداد لیبل های خراب در رول لیبل اضافه می کند.
 3. لیبل های خراب و لیبل های با فرکانس خارج از رنج، با لیبل های سالم جایگزین می کند.
 4. علاوه بر کنترل فرکانس و خرابی Q factor لیبل را چک نموده و لیبل ها با Qfactor پایین را با لیبل سالم جایگزین میکند. (در ادامه Q factor را توضیح خواهیم داد)

عامل موثر دیگر در عملکرد تگ و لیبل Q factor یا همان فاکتور کیفیت میباشد، فاکتور کیفیت تگ و لیبل را از دو دیدگاه بررسی می نماییم.

 1. پارامترهای فیزیکی موثر بر کیفیت و چگونگی تاثیر کیفیت بر عملکرد آن.

برای درک بهتر تاثیرات پارامترهای فیزیکی بهتر است ابتدا فرمول و مفهوم Q factor را بررسی نماییم. Q factor در واقع به میزان ذخیره سازی و حفظ انرژی در داخل مدار سلف و خازن گفته می شود. با توجه به این که هر سلف و خازنی دارای یک مقاومت داخلی می باشد، بنابراین سلف و خازن استفاده شده در لیبل و تگ دارای یک مقاومت نیز می باشد و در واقع یک RLC می باشد. با توجه به این که اثبات فرمول Q factor مد نظر ما نیست در این جا فقط به ذکر فرمول آن و بررسی تاثیر هر پارامتر می پردازیم:

با توجه به این که مقادیر L و C بر روی فرکانس طبیعی سلف نیز تاثیر می گذارد و همچنین مقدار C تاثیر معکوس با Q factor دارد، لذا هرچه کوچکتر باشد باعث بالا رفتن Q factor می شود.
با توجه به این که امکان ساخت خازن در مقادیر کوچک با تلرانس های پایین با قیمت مناسب وجود ندارند و ضمنا امکان ساخت سلف با مقادیر بزرگ نیز با توجه به سایز تگ های دزدگیر  و لیبل های دزدگیر نمی باشد.
لذا خازن ها ها را نمی توان بسیار کوچک انتخاب کرد تاQ factor بهتری به دست آید.
لذا بهترین گزینه برای بهبود Q factor کاهش R داخلی خازن و سلف می باشد.

مقاومت سلف به دو عامل بستگی دارد.  

 1. که معرف عامل مرغوبیت جنس آلومینیوم استفاده شده در سلف یا مرغوبیت مس استفاده شده در تگ فروشگاهی می باشد.لذا هر چه کیفیت آلومینیوم و مس استفاده شده در تگ دزدگیر و لیبل دزدگیر خالص تر باشد عملکرد آنتن با این لیبل ها و تگ ها بهتر می شود و این موضوع ارتباط مستقیم با قیمت تمام شده محصول دارد.
 2. سطح مقطع آلومینیوم یا سیم استفاده شده در لیبل دزدگیر و تگ دزدگیر می باشد. این عامل نیز ارتباط مستقیم با قیمت تمام شده محصول دارد.
  این دو پارامتر فیزیکی با توجه به اینکه قابل اندازه گیری برای مشتریان نمی باشد، لذا بهترین روش برای تشخیص این عامل، اندازه گیری Q factor می باشد.

 با توضیح مشخصات فیزیکی و پارامترهای اندازه گیری تگ و لیبل، حال به بررسی نحوه عملکرد آن بر روی آنتن و نحوه محاسبات آن می پردازیم: با توجه به توضیحات اولیه عملکرد آنتن و لیبل و تگ، نحوه تشخیص تگ و لیبل جذب توان در فرکانس های اطراف فرکانس مرکزی تگ(لیبل) و تقویت فرکانس طبیعی آن می باشد.
با توجه به این که تگ و لیبل خود به صورت پسیو عمل می کنند و منبع تغذیه ای در تگ و لیبل وجود ندارد لذا هر چه ضریب میرایی پایین تر یا Q factor بالاتری داشته باشند، سیگنال مرکزی خود را بیشتر تقویت کرده و امکان تشخیص آن بر روی آنتن بالاتر می رود.

 فرستنده با توجه به توان خود در هر نقطه از فضا بین آنتن یک مقدار انرژی انتشار می دهد.این انرژی توسط تگ و لیبل جذب شده و با توجه به فرکانس طبیعی و Q factor آن تغییراتی در دامنه فرکانس های طبیعی و فرکانس های اطراف آن ایجاد می کند.با توجه به نویز محیط همچنین مقدار تغییرات قابل تشخیص توسط مدار آنتن، دو عامل باعث تاثیر در عملکرد آنتن می شود.

 1. Q factor لیبل و تگ که در مبحث قبل توضیح داده شد.
 2. قدرت آنتن در تقویت سیگنال ورودی و رزرولونش(تفکیک پذیری) مدارت آنتن برای تشخیص تگ و لیبل.

لیبل دزدگیر AM

لیبل AM : فرض کنید شما وارد فروشگاهی می شوید که مجهز به گیت فروشگاهی است اما از کجا باید فهمید که این فروشگاه مجهز به چه نوع سیستم گیت فروشگاهی است و از چه نوع لیبلی استفاده کرده اند.
حال برای یافتن پاسخ این سوال لطفا تا آخر این مقاله را مطالعه نمایید.

لیبل دزدگیر AM (ای ام)
لیبل دزدگیر

لیبل AM به طور کلی جهت حفاظت از کالاها و اجناس فروشگاه در مغازه ها نصب می شود.
اما اینکه چرا یک فروشگاهی از لیبل AM  استفاده می کند و فروشگاه دیگری نیز از RF یا EM ؟ در پاسخ باید گفت که بسته به نوع اجناس فروشگاه لیبل ها را انتخاب می کنیم .

لیبل AM در آستانه درب فروشگاه ها نصب می شود و از این طریق امنیت را به مغازه ها می آورد.
موارد استفاده از این نوع از لیبل ها برای اجناسی است که نباید در آن ها از تگ سخت استفاده شود و اغلب مورد استفاده در فروشگاه های لوازم الکترونکی , لوازم آرایشی و بهداشتی , لوازم موبایل , لوازم خانگی و .. است.

در عصر کنونی ما تقاضا برای استفاده از دزدگیر فروشگاهی و سیستم های ضد سرقت فروشگاهی بالا است.
و بیشتر صاحبان فروشگاه ها تمایل دارند تا فروشگاه خود را مجهز به سیستم ضد سرقت فروشگاهی بکنند.
بدون استفاده از گیت فروشگاهی فقط باید نیروی انسانی بیشتری در فروشگاه استخدام کرد تا از این طریق از سرقت اجناس جلوگیری شود ولی استخدام نیروی زیاد علاوه بر صرف هزینه ی بیشتر احتمال خطای انسانی به مراتب بیشتر ست ولی با نصب لیبل و تگ ها فروشنده با خیالی آسوده می تواند مشتری را به حال خود رها کند و خریدار نیز آزادانه می تواند جنس دلخواه خود را انتخاب نماید.

لیبل ای ام

پیشرفت تکنولوژی مخصوصا در زمینه ی سیستم ضد سرقت فروشگاهی کمک شایانی به کنترل اجناس و حفظ کالاهای فروشگاه از دست افراد سودجو و فرصت طلب کرده است . سیستم های گیت ضد سرقت فروشگاهی یا همان دزدگیرهای فروشگاهی با تکنولوژی های جدید ساخته می شوند و روز به روز نیز بر پیشرفت این تکنولوژی افزوده می شود . از مهمترین و پرکابردترین سیستم های اجزای گیت فروشگاهی می توان به لیبل ای ام ااشاره کرد که به صورت برچسبی بر روی اجناس و کالاهای فروشگاه ها نصب می گردد و از این طریق جلوی خروج بدون مجوز اجناس را می گیرد . لیبل های AM مورد استفاده بر روی اجناس مختلف هستند .

ویژگی های لیبل AM

از فرکنس کاری نسبتا پایین تری برخوردار است . فروشگاه هایی که اجناسی در سایز کوچک ولی گران بها را دارند به مانند طلا فروشی ها و . می توانند لیبل AM را بر روی اجناس خود نصب کنند . عملکرد این دسته از لیبل ها بالاتر است و مهمتر از همه کاربرد تکنولوژی مغناطیسی در آن و آکوستیکی سبب شده است تا این لیبل ها از عملکرد بهتری برخوردار باشند .
چسب یک لیبل دزدگیر باید قدرتمند باشد در غیر این صورت به راحتی می تواند با دست از روی اجناس باز شود . ابعاد هر نوع از لیبل های AM مناسب با اجناس خاصی طراحی شده است .

موارد استفاده از برچسب AM

 • اجناس و کالاهای فروشگاه از نوع فلزی نباشد ولی اگر اجناس فقط روکشی فلزی داشته باشند استفاده از این نوع از لیبل ها امکان پذیر است .
  کالاهایی در سایز کوچک و اکثرا در داخل جعبه
 • طلا و جواهرات
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • برخی از داروهای گران قیمت در داروخانه ها
 • استفاده از آن ها در عطر فروشی ها برای جعبه های عطرهای گران قیمت
 • و ..

جهت خرید تگ و لیبل AM و همچنین اطلاع از قیمت لیبل AM و کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی استفاده و نصب این نوع از لیبل ها می توانید با مشاورین ما در شرکت چشم سوم تماس بگیرید و به پاسخ سوالات خود برسید .

 

 

 

گیت فروشگاهی چشم سوم

یک دیدگاه بگذارید